ZAPRASZAMY DO KONTAKTU gabinet@alladent.pl506 691 739

Wybielanie zębów

Wybielanie to bardzo popularny zabieg pozwalający na rozjaśnienie koloru zębów. Wykonywany profesjonalnie jest całkowicie bezpieczny dla zębów i nie powoduje ich osłabienia ani uszkodzenia. Wręcz przeciwnie, podczas wybielania możemy wzmacniać zęby (system PREVDENT)

 

Przeciwwskazania do wybielania zębów obejmują:

 • zęby z próchnicą,
 • zaawansowane choroby przyzębia,
 • choroba Parkinsona,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie preparatów żelaza,
 • uczulenie na składniki zawarte w żelu wybielającym,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • wiek poniżej 16 roku życia.
 

Metody wybielania zębów dostępne w gabinecie Alladent:

1. Wybielanie nakładkowe. W tej metodzie wybielanie przeprowadzane jest przez Pacjenta w domu. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie, dokonamy dokładnej kontroli uzębienia i, jeśli zajdzie taka potrzeba usuniemy kamień i osad nazębny, aby umożliwić Pacjentowi uzyskanie optymalnego wybielenia. Zostanie również pobrany wycisk zębów, na podstawie którego technik wykona nakładki do wybielania, pasujące precyzyjnie do zębów Pacjenta. Mają one tę wielką przewagę nad nakładkami kupowanymi w drogeriach lub przez internet, że pasują precyzyjnie do zębów, przez co nałożony do nich żel nie wycieka i nie jest przez Pacjenta połykany. Ta metoda wybielania wymaga systematyczności - Pacjent stosuje nakładki przez ok. 10-14 dni (lub nocy). Uzyskany efekt nie odbiega od efektu uzyskanego metodami gabinetowymi, należy jednak mieć na uwadze, że podczas wybielania obowiązuje tzw. biała dieta, czyli przez okres ok 2 tygodni musimy unikać mocnej kawy, herbaty, czerwonego wina i innej przebarwiającej zęby żywności. Podczas wybielania może wystąpić również nadwrażliwość zębów. Jest to zjawisko przejściowe, ustępujące całkowicie po zakończeniu wybielania.
 
2. Wybielanie ZOOM. Jest to metoda będąca połączeniem wybielania gabinetowego i nakładkowego. Wybielanie gabinetowe poprzedzone jest konsultacją, sprawdzeniem stanu uzębienia, wykonaniem skalingu i piaskowania zębów oraz pobraniem wycisku na nakładki wybielające. Na kolejnej wizycie, po oznaczeniu koloru zębów i odpowiednim przygotowaniu Pacjenta (zabezpieczenie dziąseł i warg przed działaniem światła i żelu), na zęby nakłada się specjalny żel wybielający aktywowany lampą ZOOM. Wybielanie składa się z czterech 15-minutowych sesji (podczas jednej wizyty). W trakcie zabiegu żel i światło przenikające do szkliwa zębów usuwają przebarwienia i plamy. Zęby są zauważalnie jaśniejsze już po pierwszej wizycie. Opuszczając gabinet, dostajecie Państwo wykonane wcześniej nakładki i żel do wybielania domowego, który należy stosować 1 raz w miesiącu dla podtrzymania efektu białych zębów i uniknięcia przebarwiającego działania pokarmów. W trakcie wybielania gabinetowego ZOOM praktycznie nie występuje nadwrażliwość, a okres białej diety jest skrócony do 48 godzin.
 
3. Wybielanie PREVDENT. Wybielanie gabinetowe wykonywane na jednej, trwającej ok. dwóch godzin wizycie. Tak jak i przy innych metodach wybielania, również poprzedza je sprawdzenie i oczyszczenie zębów. Metoda dedykowana Pacjentom, u których inne metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych efektów, lub które ze względu na dużą nadwrażliwość zębów nie były w stanie wybielać zębów innymi metodami.
 
Szczególnie polecana w przypadku:
 •  zębów z dużą skłonnością do próchnicy,
 •  pęknięć i ubytków szkliwa,
 •  odsłoniętych szyjek zębowych,
 •  dużej nadwrażliwości.
 
Podczas zabiegu wybielania na zęby nakładany jest żel zawierający w swoim składzie naturalny budulec szkliwa - nanohydroksyapatyt, który niweluje nadwrażliwość oraz wzmacnia i remineralizuje szkliwo zębów. Po wybielaniu zęby są nie tylko bielsze ale i zdrowsze oraz bardziej odporne na próchnicę. Wymagany okres „białej diety” to zaledwie 24 godziny.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu

skontaktuj się

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»
Copyright © Alladent 2020.
Projekt i wykonanie - Freeline.